MEB Tabela Standartları Güncellendi

meb tabela standartları yönetmeliği

KURUM TANITIM YÖNETMELİĞİ İLE MEB TABELA STANDARTLARI SAĞLANACAK

Milli Eğitim Bakanlığına ait Kurum Tanıtım Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 15 Temmuz 2021 tarihinde Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yapılan güncellemeye göre MEB tabela standartları, yönetmeliğin 5. maddesinin 1. fıkrası, “Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı ile Bakanlığa bağlı kurum, kuruluş, resmi ve özel tüm eğitim kurumlarının tabelaları, Bakanlıkça hazırlanan ve yürürlüğe konulan kılavuzda gösterilen örneklere uygun renk ve yazı tipinde olmak kaydıyla Türkçe yazılır.” şeklinde değiştirildi.

meb tabela standartları

MEB Tabela Standartlarını Nerede Bulabilirim?

Bu değişiklikle, standardın dışında kurum tabelası kullanımının önüne geçilmesi planlanmaktadır. Bu nedenle  <a href=”https://www.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_03/11160557_MEB_Kurum_Tanitim_Kilavuzu.pdf”>yayınlanan kılavuzun</a> iyi incelenmesi ve değerlendirilmesi gerekmektedir. Dİlerseniz aşağıdaki butona tıklayarak kılavuzu inceleyebilirsiniz.

milli eğitim bakanlığının yayınladığı kurum tanıtım kılavuzunu HEMEN İNCELEYİN

Konu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz veya kurumsal danışmanlık konularında destek ararsanız lütfen bizimle iletişim kurun.