Kalp Atışı Görüntüleme Duvarı

kalp atışı görüntüleme duvarı

Okul Tasarımcısı Kalp Atışı Görüntüleme Duvarını okul içerisindeki her hangi bir alan veya duvar üzerinde kullanılması üzerine tasarladık. Masaüstü veya duvar tipi olarak üretebildiğimiz ürünümüzle, öğrencileriniz kendilerini yaşatan en önemli organımız kalbin nasıl çalıştığını öğrenecek, kendi kalp atışlarını duvar üzerinde göreceklerdir.

Kalp, vücudumuz oluşurken anne karnında harekete geçen ilk organdır ve bir  bebeğin kalbi anne karnında, altıncı haftadan itibaren atmaya başlar. Diğer organlar, kalp ve damar sistemi etrafında şekillenmeye devam eder.

Koşma veya tırmanma gibi daha fazla fiziksel efor gerektiren durumlarda, kalbimizin daha kuvvetli ve daha hızlı attığını ise hepimiz sürekli olarak hisstemekteyiz. İşte bu nedenle ortalama olarak dakikada 70, günde 104.000 ve yılda 38 milyon kez kasılarak, içindeki kanı vücudumuza pompalayan bu organı öğrencilerimizin tanıması ve kendi kalp atışlarını görmelerini hayal ederek kalp atışı görüntüleme aracını tasarladık.

Her okulun yardımcısı olacak ve öğrencilerin öğrenme sürecinde farklı bir deneyim sağlayacağına inanarak yarattığımız bu teknoloji ve duvar hakkında bilmek istediğiniz herşeyi sormak için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

Teknik ve Malzeme Bilgileri
Çok hassas sensörler ile öğrencilerin veya sizlerin kalp ritminizi algılayan, tercih ettiğiniz alan üzerinde (Masaüstü veya Duvar Tipi) algılamış olduğu ritmi görselleştirerek duvara yansıtmaktadır.

Kalp atışı görüntüleme duvarı, Okul Tasarımcısı duvar standartlarına ek olarak kaliteli ve kolay yıpranmayan Pleksi malzemeden üretilmiştir.

Hukuki Bilgiler
Kalp Simülatörü isimli ürünümüzün, Türk Patent Enstitüsü – Marka, Faydalı ve Endüstriyel Ürünler Patenti için başvuruları yapılmıştır. Kurum tarafından gelecek başvurusu sonucu beklenmektedir.
Duvar modelinde yer alan bilgiler WIKIPEDIA sitesinden alınarak, doğruluğu kontrol edilip, sisteme entegre edilmiştir.

Kalp Atışı Görüntüleme Duvarı ve Masaüstü Uygulama Görselleri

Kalp Atışı Görüntüleme Duvarı Nasıl Çalışır ?