Okula Özel Atatürk Köşesi Tasarımları

atatürk köşesi tasarımları #12

Ülkemizi düşman işgalinden kurtarıp bir birey olarak yaşadığımız bu ülkeyi cumhuriyet ile taçlandıran Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletini belli bir amaç etrafında toplayarak Milli Mücadelenin büyük bir zaferle sonuçlanmasını sağlamıştır. Bu zafer ile günümüz modern Türkiye’si inşaa edilmiş; özgür, demokrat ve başarılı bir toplum yaratılmıştır. İşte tüm bu sebeplerden dolayı ülkemizde yetişen ve Türk kültürünü alan her çocuğa Ulu Önder Atatürk ve bu topraklar için can veren her şehidimize saygı ve sevgi aşılamalı, onları özgür birey, demokrat ülke bilincinden uzaklaştırmamalıyız.

Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarda, Atatürk köşesi, milli eğitimimizin ayrılmaz bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Bu köşeler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen yönergelerle oluşturuluyor ve Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitime ve ulusun geleceğine olan inancını simgeliyor. Atatürk köşesi, tarihi bir anıt olmanın yanı sıra, cumhuriyetin kurucusunun ideallerini ve değerlerini yansıtan bir eğitim alanı olarak da önem taşıyor.

Bu köşeler, Atatürk’ün büstü veya resmi, Türk Bayrağı, İstiklal Marşı ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi gibi unsurlarla zenginleştiriliyor. Bu ögeler, öğrencilere tarihi bir bakış açısı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda milli bilinç ve tarih şuuru aşılayarak eğitimin önemli bir parçası haline geliyor. Atatürk köşeleri, Atatürk’ün hayatını, başarılarını ve Türk milleti için yaptığı fedakarlıkları öğrenme imkanı sunarak, milli mücadelenin ve cumhuriyetimizin temellerinin daha iyi anlaşılmasını sağlıyor.

Atatürk’ün eğitime ve gençliğe verdiği önem, bu köşelerin her bir detayında hissediliyor. Atatürk köşeleri, öğrencilerin Atatürk’ün fikirlerini, devrimlerini ve milli mücadele sürecini anlamalarına yardımcı oluyor. Bu köşeler, öğrencilere sadece tarihi bilgiler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda Atatürk’ün değerlerini ve vizyonunu anlama fırsatı da veriyor. Atatürk köşesi, öğrencilerin tarihi miraslarını anlamalarını ve bu büyük liderin bıraktığı izleri takip etmelerini sağlayan bir eğitim aracıdır.

Atatürk köşelerinin okullarda oluşturulmasının önemi, sadece tarihi bir yükümlülükten ibaret değil; aynı zamanda gelecek nesillere aktarılacak değerli bir mirasın korunması anlamına da geliyor. Bu köşeler, öğrencilere milli tarihimizi, değerlerimizi ve kültürümüzü anlatırken, aynı zamanda milli kimliklerini ve vatandaşlık bilincini güçlendiren bir rol üstleniyor.

Atatürk köşeleri, okullarda düzenlenen milli bayramlar, anma günleri ve çeşitli törenlerde merkezi bir rol oynuyor. Bu özel günlerde, Atatürk köşesi, öğrencilerin Atatürk’ü ve onun değerlerini daha yakından tanımaları, milli tarihimize ve kültürümüze olan saygılarını ifade etmeleri için bir platform haline geliyor. Atatürk köşeleri, bu anlamlı günlerde öğrencilerin milli tarihimize olan bağlılıklarını pekiştiriyor ve onlara Atatürk’ün mirasının anlamını ve önemini hatırlatıyor.

Devletimiz de yukarıda bahsettiğimiz konuda oldukça kararlı ve hassastır. Bu nedenle tüm devlet okullarında ve özel okullarda Atamız’ın ilke ve inkilaplarının, biz Türk gençlerine bıraktığı manevi mirasların anlatıldığı “Atatürk Köşesi” olarak adlandırılan alanların oluşturulmasını her türlü okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında zorunlu kılmıştır.

Okul Tasarımcısı olarak bizler de bu anlamda üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapma çabasıyla çalışmalarımızı sürdürüyor ve başvuruda bulunan her okulumuz için özel olarak Atatürk Köşesi tasarımları yapıyoruz.

Çok değerli okullarımız için yaptığımız Atatürk Köşesi tasarımları aşağıda örneklerle bulabilir, dilerseniz bizimle iletişime geçerek bu konuda beraber çalışma şartlarımızı öğrenebilirsiniz.

Çok Kampüslü Okullar İçin Atatürk Köşesi Tasarımları

UĞUR OKULLARI

atatürk köşesi tasarımları #1
atatürk köşesi tasarımları #2
atatürk köşesi tasarımları #3

Bahçeşehir Kolejleri

atatürk köşesi tasarımları #5
atatürk köşesi tasarımları
005

Okyanus Kolejleri

atatürk köşesi tasarımları #8
atatürk köşesi tasarımları #10
atatürk köşesi tasarımları #9

TED Atakent Kampüsü

atatürk köşesi tasarımları #14
atatürk köşesi tasarımları #12
atatürk köşesi tasarımları #13

Anaokulları İçin Atatürk Köşesi Tasarımları

ataturk_kosesi_16

Okul tasarımcısı olarak hazırladığımız bir çok çalışmamız, sektörde yer alan diğer firmalar veya tasarımcılar tarafından “İLHAM ALDIK” ibaresi ile kopyalanmakta ve çoğaltılmaktadır. Lütfen sizler bu satırları okuyanlar olarak benzer yaklaşımları ve tasarımlarımızı sizlere sunanları uyarın ve uzak durun.

Çünkü hiç bir şey orjinalki kadar güzel olamaz. Anaokulları için yaptığımız bu çalışmada bahsi geçen konu gibi bir çok firma tarafından kopyalanıp çoğaltılmıştır.

Orjinal tasarımın tarafımıza ait olduğunu açıkça beyan eder bu konuda tüm ziyaretçilerimizin hassasiyetini rica ederiz.

Hoşunuza gideceğini düşündüğümüz diğer tasarımlarımızdan.

atatürk köşesi tasarımları #16
atatürk köşesi tasarımları #17
atatürk köşesi tasarımları #15
ataturk_kosesi_19
atatürk köşesi tasarımları #18
atatürk köşesi tasarımları #19