3 Boyutlu Periyodik Tablo

3 boyutlu periyodik tablo

3 Boyutlu Periyodik Tablo Genel Malzeme ve Yapı Bilgisi

20’şer Santimlik Forex ve karton malzemeden üretilmiştir. Her bir kutunun üzerinde İlgili elementin görseli, Element bilgileri, simgesi ve Elementin tüm özelliklerine erişebileceğiniz dilediğinizde özelleştirebileceğiniz QR kodlar bulunmaktadır.

3 Boyutlu Periyodik Tablo;250×150 cm boyutundadır ve tarafınızdan kolaylıkla duvar üzerine uygulanabilmektedir. Paket içerisinde çıkacak şablon ile 3 boyutlu periyodik tabloyu öğrencileriniz ile birlikte kaliteli zaman geçirerek duvarınızda uygulayabilirsiniz.

Periyodik tablo, kimyasal elementlerin sınıflandırılması için geliştirilmiş tablodur. Dilimizde periyodik tablo, periyodik cetvel, periyodik çizelge, elementler tablosu gibi birçok şekilde isimlendirilmiştir. Bu tablo bilinen bütün elementlerin artan atom numaralarına (buna proton sayısı da denir) göre bir sıralanışıdır. Periyodik cetvelden önce de bu yönde çalışmalar yapılmış olmakla birlikte, mucidi genelde RuskimyagerDmitri Mendeleyev kabul edilir. 1869’da Mendeleyev atomları artan atom ağırlığına göre sıraladığında belli özelliklerin tekrarlandığını fark etti.[1][2] Özellikleri tekrarlanan elementleri alt alta yerleştirdi ve buna periyot adını verdi ve bu elementlerin listelendiği yapıya da periyodik tablo adı verilmiştir.

Periyodik Tablo’nun Kullanım Alanları

Okul Tasarımcısı 3 Boyutlu Periyodik Tablo, okul içerisinde yer alan fen bilimleri koridorlarında, özel laboratuvar odalarında ve sergi alanlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. İnteraktif ve öğreten yapısı ile öğrencilerin öğrenme oranını, görerek, duyarak ve anlayarak yükseltmektedir. Dokunsal özelliklerini bulmaca oyunu ile birleştirerek öğrencilerin periyodik tablo ile çok daha fazla zaman geçirmesine sebep olmaktadır.

Bizler de öğrencilerin kimyasal elementleri daha iyi anlayabilmesi için bu sayfada görebileceğiniz 3 boyutlu periyodik cetveli geliştirdik ve tüm okullarımızın kullanımına uygun bir şekilde tasarladık. Ürünümüz hakkında tüm sorularınız için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

QR kodlarının içeriğinin bulunduğu web sitesi ve içeriği tarafımızdan okullara hediye edilmektedir.

Hukuki Bilgiler
3 Boyutlu Periyodik Cetvel isimli ürünümüz, Türk Patent Enstitüsü – Marka, Faydalı ve Endüstriyel Ürünler Patenti ile korunmaktadır. Patent İhlalleri Türkiye Cumhuriyet Mahkemelerince değerlendirilmektedir.

3 Boyutlu Periyodik Cetvel Uygulama Görselleri