Okul Tasarımcısı Logo
PROJELERİMİZ
Slider

İlk adım : KEŞİF

duvar olcum | Okul Tasarımcısı | Okul Duvar Posterleri
fotograf | Okul Tasarımcısı | Okul Duvar Posterleri
Okul Tasarımcısı ekibi, Türkiye ve dünyanın birçok yerinde bulunan eğitim kurumlarındaki alanlar için kuruma özel olarak tasarımlar yapmaktadır.
Tasarım projelerimizde izlediğimiz yolların ilk adımı, üzerinde çalıştığımız projeyi doğru ve eksiksiz şekilde tanımlamaktır. Bu nedenle doğru keşif ve tanımlama yollarını kullanmaya özen gösteriyoruz.
Tasarımlarımıza başlamadan önce eğitim kurumunun fiziki ve kültürel yapısını tanımak ve üzerinde çalışılacak alanlara ait ölçülerin belirlenmesi önemli bir kısmı oluşturmaktadır. Tasarlanan duvarların yerinde güzel ve eksiksiz durabilmesi ancak doğru ve net ölçüler ile olabilmektedir. Biz de bu prensip ile keşif esnasında kullandığımız son teknoloji donanımlar ile kusursuz ölçüler alıyoruz.

Proje tasarımında ve iş teslimlerinde kullanmak üzere ölçüsünü aldığımız alanların fotoğraflarını ışık, gölge ve perspektif değerlerini koruyacak şekilde profesyonel olarak çekiyoruz. Çekilen fotoğrafların gizlilik hakları ve çoğaltılmaması konusunda hassas ve dikkatli davranıyoruz. (*)

(*) Ülkemizde veya dünya genelinde reklam ajansı olarak hizmet veren birçok firma, okul içi görselleri bulmak için internet ağlarını kullanmaktadır. Zaman zaman biz de çalışmalarımızın veya mockuplarımızın (sunum görselleri)  diğer firmalarca kullanıldığını fark ediyor ve bu nedenle izinsiz olarak kullanılan bu tip çalışmaların sahiplerini yazılı veya işitsel olarak uyarıyoruz.

İkinci adım : DEĞERLENDİRME

Keşif işleminin ardından, ölçüsü alınan ve fotoğrafı çekilen alanlar ekibimizce tekrar değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sonucunda belirlenen alanlar zaman ve maliyet ölçeğine göre detaylı bir şekilde tekliflendirilerek eğitim kurumunun atadığı görevli kişlere elektronik posta yolu iletilmektedir.

Üzerinde anlaşılan fiyat teklifi sonrasında hazırlanan hizmet sözleşmesinin taraflarca imzalanması ile Okul Tasarımcısı ekibi proje üzerinde çalışmaya ve tasarım sürecine başlar.

sozlesme | Okul Tasarımcısı | Okul Duvar Posterleri

Son adım : TASARIM

Okul Tasarımcısı, adından da anlaşılacağı üzere tasarım çalışmaları üzerine odaklanmış ve tüm enerjisini bu yönde harcayan, birbirinden yaratıcı ve heyecanlı bir ekipten oluşmaktadır.
Ekibin tamamı üniversitelerin güzel sanatlar ve iletişim fakültelerinden mezun olmuş ve alanında önemli derecede başarı elde etmiş tasarımcılardan oluşmaktadır. Tasarım süreci boyunca beraber çalıştığımız pedagog ve yarı zamanlı eğitmenlerimiz de sürece olumlu katkılar sağlamaktadır.
Görselleştirilen her bir tasarım eğitim kurumu için hazırlanan temaya uygun olarak oluşturulmaktadır ve içerisinde kullanılabilmesi olası hazır görseller Okul Tasarımcısı adına lisanslanarak satın alınmaktadır. Her biri ayrı olarak düşünülüp, görselleştirilen tasarımlar projenin büyüklüğüne göre 20-45 gün içerisinde tamamlanıp teslim edilmektedir. Tamamlanan proje  baskı aşamasına getirilerek eğitim kurumunun anlaştığı veya tarafımızdan önerilen baskı firmasına iletilir. Baskı süreci de aynı tasarım süreci gibi tamamen Okul Tasarımcısı güvencesi altındadır.
Tasarım sürecinin sonunda eğitim kurumunuzun ilgili kampüsü için özel olarak tasarlanan görseller, çalınma veya herhangi bir kampüs içerisinde tekrar kullanılma durumuna karşı fikri ve sınai hakların korunmasına yönelik kanunla korunmakta ve lisanslanmaktadır.
Menü