Okul Tasarımcısı Logo

- Okul Tasarımcısı'ndan Eğitim ve Sanatta Güncel Haberler -

“Her çocuk kendine özgü bir müfredatı hak ederler”

“Her çocuk kendine özgü bir müfredatı hak ederler”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Anne, babalara bunu özellikle vurgulamak isterim. Nasıl parmak izimiz sıra dışıysa bütün çocuklarımız da sıra dışıdır ve kendilerine özgü bir müfredatı hak ederler. Her çocuğun müfredatı kendi içinde saklıdır ve bizim için aslolan vazife, çocuğun yaradılışta sahip olduğu bu müfredatı açığa çıkarmaktır” dedi.

ziya Selcuk | Okul Tasarımcısı | Okul Duvar Posterleri

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tokat’ta Bilim Sanat Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. 600 Evler Mahallesi Okullar Kampüsündeki Bilim Sanat Merkezi’nin açılışında konuşan Selçuk, çocukları selamlayarak, bu milletin geleceğinin çocuklar olduğunu söyledi. Bilim sanat merkezlerinde, sıra dışı çocuklar için sıra dışı eğitimler verileceğini belirten Selçuk, şunları söyledi:
“Aslında sıra dışı olmayan çocuk yoktur. Anne, babalara bunu özellikle vurgulamak isterim. Nasıl parmak izimiz sıra dışıysa bütün çocuklarımız da sıra dışıdır ve kendilerine özgü bir müfredatı hak ederler. Her çocuğun müfredatı kendi içinde saklıdır ve bizim için aslolan vazife çocuğun yaradılışta sahip olduğu bu müfredatı açığa çıkarmaktır. Bilim sanat merkezleri de bu tür durumlarda her bir çocuğumuzun içinde saklı olan müfredatı ortaya çıkarma çalışmalarında bir araç olarak güzel bir faaliyet, güzel bir işlev yürütüyor.

?Her çocuk kendine özgü bir müfredatı hak ederler?

TÜM EVLATLARIMIZIN KENDİ OKULLARINDA BU TÜR HİZMETLERDEN YARARLANIYOR OLMASI BİZİM VİZYONUMUZ
Milli Eğitim Bakanlığı?nın bu çerçevedeki genel hedefi ve vizyonu ‘Vizyon 2023’ belgesinde ifade edildiği gibi her okulumuzun tasarım beceri atölyeleri marifetiyle bu tür bir hizmetin verilebiliyor olması ve bütün çocuklarımızın Türkiye’deki tüm evlatlarımızın kendi okullarında bu tür hizmetlerden yararlanıyor olması. Birkaç sene içerisinde de bu hayalimizi, bu hedefimizi ortaya koymuş olacağız.”

Merkezin açılmasında, hazırlanmasında emeğe geçen herkese teşekkür eden Selçuk, buradaki çalışmaların çok daha yükselerek devam etmesi için bakanlık olarak büyük destek sağlayacaklarını söyledi. Konuşmanın ardından Selçuk ve beraberindeki protokol üyeleri, merkezin açılışını yaptı.

Daha sonra, Karşıyaka Ortaokulu?nu ziyaret eden Bakan Selçuk, öğrencilerle bahçede tenis oynadı. Öğrencilerin voleybol maçını da izleyen Selçuk, ardından sınıfları gezerek oluşturulan tasarım atölyesinde mobilya tornasının başına geçti. Atölyede tahta baskıları inceleyen Selçuk, yöreye özgü tahta baskı bastı.

Menü